אירועים היסטוריים

Super Chikan

הבלוזיסט ג'יימס 'סופר צ'יקן' ג'ונסון מגיע לראשונה לישראל בליווי יהוא ירון ואביב ברק

רביעי
25/06/2014 פתיחת דלתות: 20:30
מחיר: 113 ש"ח

Super Chikan בבארבי יום רביעי 25/06/2014 20:30
מופע ישיבה
 
Super Chikan בבארבי יום רביעי 25/06/2014 20:30


 Super Chikan


הבלוזיסטג'יימס 'סופר צ'יקן' ג'ונסון מגיע לראשונה לישראל

בליווי יהוא ירון – בס, אביב ברק - תופים

סופר צ'יקן, בלוזיסט מקלרקסדייל מיסיסיפי, גיטריסט, זמר ובונה גיטרות - יגיע לארץ בפעם הראשונה ביוני הקרוב.צ'יקן מופיע בשנים האחרונות בפסטיבלים בארה"ב ובעולםוהוציא שבעה אלבומים עד כה שעל חלקם קיבל פרסים. צ'יקן הוא אמן הבית במועדון הידוע של מורגן פרימן "גראונד זירו"והוא האחיין של הבלוזיסט ביג ג'ק ג'ונסון

מופע הלהקה שלו בבארבי בשילוב יהוא ירון (בס) ואביב ברק (תופים) יהיה מופע הבלוז הכי אנרגטי מהמיסיסיפי שאי פעם היה פה– סוף סוף נזכה למופע שהוא ממש מסיבת בלוז כמו במיסיסיפי.

ירון בן עמי - עיתונאי לשעבר, מורה לתולדות עם ישראל, מרצה על בלוז, מתרגם ובלוזיסט על צ'יקן: ג'יימס "סופר-צ'יקן" ג'והנסון נשמע כאילו הוא בן הדור ההוא, שבו החלו נגני הבלוז של מיסיסיפי לחשמל את המוזיקה שלהם. כמו מאדי ווטרס, אלמור ג'יימס וחבריהם, הוא לוקח את הבלוז הנוקשה, העמוק של מיסיסיפי ומקפיץ אותו, מנער אותו, מטלטל אותו, מעדכן אותו; אבל שלא כמו רבים מאלה שעברו אל הערים הצפוניות, ג'והנסון נשאר כל ימיו במיסיסיפי והבלוז שלו לא התלקק והתיפייף, אלא נשאר עם עמוד שדרה ועם כל הקוצים והפינות של בלוז דרומי שורשי, אמיתי.

הוא נולד בחווה קטנה בדלתא של המיסיסיפי ובילה את ילדותו במעבר בין חווה לחווה, בעקבות הוריו. כילד אהב שני דברים: תרנגולות ומוזיקה. התרנגולות הביאו לו כינוי, והמוזיקה הביאה לו יעוד. אחרי שנים מספר של נהיגת משאיות, חזק סופר-צ'יקן סופית למיסיסיפי ולמוזיקה, ומאז הוא מקפיץ קהל בהופעותיו במועדונים ופסטיבלים בין היתר הוא נגן הבית במועדון "גראונד זירו" הנחשב. סופר-צ'יקן הוא לא מנגני הבלוז ששומעים לשם הנצחה ותיעוד, הוא לא מאלה שמהווים תזכורת הסטורית למשהו שהיה ונגמר הוא הדבר האמיתי: מישהו שחי, מנגן ומרקיד בלוז כאן ועכשיו, בלי התנצלות, בלי פולקלור, בלי הצגה. בלוז לווריד.

חברת ההפקות Nobody's Fault Productions מפיקה את המופע השישי שלהם עד כה ודואגת להמשיך ולשמור על מחירי כרטיסים נוחים וגם להביא את הבלוז לפריפריה.

Super Chikan

הופעה בתל אביב, ד'25/06, בארבי21:30

מחיר כרטיס מכירה מוקדמת ת"א:113 ₪, ביום המופע – 130₪

פתיחת דלתות 20:30, מופע פותח: תמיר גרינברג 21:30 מופע: 22:00 בדיוק
בארבי
03-5188123
הנמל 1 נמל יפו, תל אביב יפו
לקריאת תקנון בארבי
הצהרת נגישות מועדון בארבי
להסרה מרשימת תפוצה לחץ כאן
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי