אירועים היסטוריים

The Residents

הרזידנטס מאבות המזון של האוונגארד רוק מגיעים להופעה אחת

חמישי
08/05/2014 פתיחת דלתות: 20:30
מחיר: 162 ש"ח

The Residents בבארבי יום חמישי 08/05/2014 20:30
מופע עמידה
 
The Residents בבארבי יום חמישי 08/05/2014 20:30
 


נרנג'ה מציגים: 

The Residents

25 שנים לאחר הופעתם ההיסטורית בסינרמה,

הרזידנטס-מאבות המזון של האוונגארד-רוק מגיעים להופעה אחת בתל אביב

הרזידנטס הוא לא סתם הרכב אלא קולקטיבאמנים -  מהאייקונים הגדולים והמסתוריים בתולדות תרבות השוליים של המאה ה-20. זהות חברי ההרכב , שהוקם ב1970בסן פרנסיסקו, שמורה בסוד כבר למעלה מ-40 שנה ופניהם מוסתרות על ידי מסכות ותחפושות במהלך הופעות עד היום. כל הפרטים הביוגרפיים הידועים על חברי הלהקה פורסמו על ידי דוברה המיתולוגי ג'יי קלם, אך מידת אמינותם מפוקפקת. על פי המידע שמספק קלם, הלהקה הוקמה על ידי ארבעה חברי ילדותמלואיזינה.

הקלטת הבכורה שלהרזידנטס,
"Santa Dog", יצאה בשנת 1972 ב-300 עותקים בלבד, וכשנתיים לאחר מכן שיחררו את אלבומם המלא הראשון :"Meet The Residents" שהכיר לעולם את העירוב החלוצי בין ז'אנרים כמו סימפוניות קלאסיות, אלקטרוניקה, ג'ז, דיסטורשן גיטרות, פילוסופיה אומנותית סוריאליסטית, שילוב מולטימדיה ווידאו-ארט וגישה מוזיקלית סאטירית. 
שם האלבום והעטיפה הדאדאיסטית מהווים פראפרזה על האלבום המפורסם של הביטלס " "Meet The Beatles. האגדה מספרת שהאלבום לא הספיק למכור 50 עותקים לפני שהתקבל איום על תביעת ענק מטעם חברת התקליטים של הביטלס דאז, קפיטל רקורדס. עם זאת, ג'ורג' הריסון עצמו פעם העיד שהוא מחזיק בעותק של התקליט ומעריך את הבדיחה.

עד תחילת שנות השמונים הרזידנטסהמעיטו מאדבהופעות וזאת בגלל חוסר יכולת טכנית באותם ימים. רק במהלך האייטיז ועם הכניסה של הסמפלרים ואמצעי אלקטרוניקה נוספים אל עולם המוסיקה, החלו להופיע ומאז קיימו מאות הופעות ברחבי העולם. במשך השנים, הלהקה צברה דיסקוגרפיה בלתי נגמרת של מעל 60 אלבומים, עמוסה בהשפעות מוזיקליות ומחוות גלויות לאלילי מוזיקה - בין היתר מוזיקאים ומלחינים כגון אלביס פרסלי, ג'יימס בראון, האנק וויליאמס, ג'ורג' גרשווין ואפילו ג'ון פיליפ סוסה. מלבד אותן דה קונסטרוקציות ליצירות מפורסמות, הזהות המוזיקלית של הלהקה בנויה גם משורה ארוכה של אלבומי קונספט מורכבים.

ב-1977 הרזידנטס כבשו את מועדוני האנדרגראונד של בריטניה וארה"ב עם קאבר ללהיט המפורסם של האבנים המתגלגלות "Satisfaction"שהכה גלים בשיאה של תנועת הפאנק וב-1980 שחררו את יצירת המופת העל זמנית "Commercial Album" .

זוהי תהיה הופעתם השנייה של הרזידנטס בישראל, להופעתם הקודמת ב1989 בהיכל הסינרמה המיתולוגי , אזלו כל הכרטיסים מראש. על הבאתם של הרזידנטס אחראית חברת ההפקות נרנג'ה שעתידה להפיק בין היתר את הופעותיהם של אוף מונטריאול, קאלטסוג'וניפ.

כרטיסים: 162 ₪ במכירה מוקדמת/ 185 ש"ח

דלתות 20:30/ מופע עמידה 
בארבי
03-5188123
דרך קיבוץ גלויות 52 תל אביב
לקריאת תקנון בארבי
הצהרת נגישות מועדון בארבי
להסרה מרשימת תפוצה לחץ כאן
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי