אירועים היסטוריים

Daniel Johnston דניאל ג'ונסטון

המוזיקאי הנערץ הגיע לישראל לראשונה להופעה יחידה

שלישי
28/05/2013 פתיחת דלתות: 21:30
מחיר: 139 ש"ח

Daniel Johnston דניאל ג'ונסטון בבארבי יום שלישי 28/05/2013 21:30
מופע עמידה
 
Daniel Johnston דניאל ג'ונסטון בבארבי יום שלישי 28/05/2013 21:30
 


 Daniel Johnston

דניאל ג'ונסטון

יום שלישי,  28/05/13 

לכל ראיון שלו היה קורט קוביין מגיע עם חולצה של דניאל ג'ונסטון. המוזיקאי הנערץ יגיע לישראל לראשונה להופעה יחידה בבארבי ב 28/5.  אחת הדמויות האניגמטיות והמעניינות במוזיקה האמריקאית וגיבור תרבות. ג'ונסטון התחיל להקליט שירים בסוף שנות ה-70 על טייפ ביתי ישן כשהוא מלווה עצמו בפסנתר, גיטרה או מפוחית. ג'ונסטוןרקח  תרכובות של לואו-פיי, פולק פסיכדלי, גאראז' וקאנטרי ויצר שירים מרגשים עם מנגינות הרמוניות, פשוטות וכובשות, משולבות בטקסטים כנים וחריפים ששר בקולו המוזר, הילדותי והסדוק.ג'ונסטוןעבד כמנקה שולחנות במקדונלד'ס ובמקביל לעבודתו נהג לחלק ללקוחות ולעוברים והשבים קלטות עם המוסיקה שלו. כשלא הצליח לשכפל קלטות, הקליט את כל השירים מההתחלה, כך שרבות מהקלטות שחילק הן בעצם תיעוד אחד, יחיד ומיוחד.

ג'ונסטון בן 52, חולה מאניה דיפרסיה, בעל רקורד מרשים של  כניסה ויציאה מאשפוזים אינו מסוגל לתפקד עצמאית. הוא גר עם הוריו בטקסס ומנוהל ע"י אחיו. לצד מחלות הנפש, הפנאטיות הדתית שלו וההתנהגות האקסצנטרית, ג'ונסטון סובל מבעיה התפתחותיתהגורמת לו לתפוס את העולם כילד, כמציאות שיש בה רק שחור ולבן, טוב או רע. ב2005 תועד ג'ונסטוןבסרט הדוקומנטרי המרגש  "השטן ודניאל ג'ונסטון", שביים ג'ףפויירצייג וזכה בפרס הבמאי התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל סאנדנס. הסרט עוקב באנושיות אחר ג'ונסטון מצעירותו: כשלקח יותר מידי אסיד ואיבד את שפיותו, האובססיביות שלו לשטן, לדמותו של קספר השד הידידותי ולאהבת נעוריו, לורי.  הסרט נכנס במהרה לרשימת המבוקשים בספריות הוידאו ושודר אין ספור פעמים בטלוויזיה, כולל בישראל.

ג'ונסטון זכה למעמד קאלט בתרבות השוליים ומחוצה לה. בין היתר בזכות מעריציו המפורסמים שסוגדים לו ומרבים לחדש משיריו כגון: פרל ג'ם, יו לה טנגו, סוניקיות', דייויד בואי, טום וויטס, בק (שחידש 3 שירים מאלבומו 1990), ווילקו, ספיריטולייזדוכמובן קורט קוביין, שבתחילת שנות ה-90 לא הוריד את החולצה המזוהה עם ג'ונסטון שעליה כתוב "Hi, how are you? "" ובמשך תקופה לבש אותה לכל מקום, התראיין אתה והצטלם אתה. כל מעריצי נירוונה השתוקקו לדעת מיהו האיש שמאחורי החולצה (לג'ונסטון אגב, לא היה מושג מי זה קורט קוביין).

בנוסף להיותו מוסיקאי הוא גם צייר ואמן פלסטי מוערך. עבודותיו הוצגו בגלריות ומוזיאונים מסביב לעולם לרבותבביאנלה של מוזיאון הוויטני בניו יורק.זה יהיה ביקורו הראשון של ג'ונסטון בישראל שיגיע מלווה בהוריו ואחיו לביקור של מספר ימים.על הבאתו חתומים "נרנג'ה" שאחראים על שורה של הפקות בינלאומיות-קלקסיקו, בריאן ג'ונסטון מסקר, ג'ואנה ניוסום, וואי?, אוף מונטריאול ועוד. 

 
בארבי
03-5188123
דרך קיבוץ גלויות 52 תל אביב
לקריאת תקנון בארבי
הצהרת נגישות מועדון בארבי
להסרה מרשימת תפוצה לחץ כאן
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי