אירועים היסטוריים

JAGA JAZZIST

ענקי הג'אזטרוניקה מנורבגיה לראשונה בהופעה בישראל!

ראשון
01/09/2019 פתיחת דלתות: 20:30
מחיר: 0 ש"ח

JAGA JAZZIST בבארבי יום ראשון 01/09/2019 20:30
מופע עמידה
 
JAGA JAZZIST בבארבי יום ראשון 01/09/2019 20:30
 


מונוקרייב מציגים:
 
JAGA JAZZIST
ענקי הג'אזטרוניקה מנורבגיה 
לראשונה בהופעה בישראל!
 
השמינייה הנורבגית, חלוצי הג'אז האלקטרוני/אקספרימנטלי/אינסטרומנטלי  ומהכותרים המובחרים לבית הלייבל "נינג'ה טיון" - חוגגים השנה 25 שנים(!) על הבמות, וזו הזדמנות מצוינת לביקור ראשון בת"א, עם עשרות כלים על במת הבארבי!
 
אמרו על ג'אגה ג'אזיסט (או "יאגה יאזיסט", בעגה הנורווגית) כבר הכל בחצי היובל האחרון, ועל הדרך גם חטאו בניסיון להכניס את התופעה יוצאת הדופן הזו לשבלונה של הגדרות; אמרו שהם הרכב אסיד ג'אז, הרכב רוק מתקדם, או בעצם הרכב פוסט רוק, פרוגרסיב רוק, או למעשה בכלל להקת אינטנסיב-פולקה, סופר-גרופ אלקטרוני, או שמא בכלל אנסמבל קלאסי?! התשובה היא - קצת מהכל, ושום דבר מאלו כלל. עכשיו הם מגיעים לשבור לנו את הבמה, ואת כל המוסכמות. מאחוריהם שישה אלבומי אולפן מלאים, שישה אי.פי ושני אלבומי לייב עם אורקסטרה, והם נחשבים מיקירי הלייבל האלטרנטיבי המוערך, האלמותי והמפורסם בעולם, נינג'ה טיון. אחרון הריליסים שלהם – Starfire, יצא ב-2015, ונשמע כמו שום דבר שקדם לו ברפרטואר של ההרכב. האלבום הזה נשמע כמו מיש-מש אכזרי של רדיוהד, מיי בלודי וולנטיין, טורטויז ופלה קוטי. אלינו הם מגיעים רגע אחרי שסיימו את העבודה על אלבום חדש שייצא באביב 2020 וייכנס לרפרטואר ההופעה.
 
את ההכרה הרחבה שלהם, מחוץ לנורבגיה, הם קיבלו ב-2002, כשה-BBC הבריטי כינה את אלבומם השני, A Livingroom Hush, אלבום הג'אז הטוב של השנה. האלבום הכיל שעטנז מטורף ונדיר לאותם ימים של סגנונות מוזיקליים מכל העולמות. משם, הדרך להמלצות במגזיני המוסיקה הגדולים והופעות בכל העולם הייתה קצרה. קראו להם חלוצי תנועת הניו-ג'אז (או "ג'אזטרוניקה") העולמי, והם הפכו לחביבים על מוזיקאים רבים ומפורסמים ברחבי העולם. אחרי תהפוכות רבים במהלך השנים בהרכב הנגנים, נשאר עמוד התווך הראשי, שמורכב בראש ובראשונה משלישיית אחים - לארס, מרטין ולין הורנטבת', שהקימו את ההרכב כשהיו בני נוער, בעיירה הקטנה טונסבורג, נורבגיה. ברשימת המלאי של כלי הנגינה בהרכב אפשר למצוא חצוצרה, טרומבון, גיטרה חשמלית, גיטרה בס, תופים, טובה, קלרינט, קלידים, ויברפון, לצד לא מעט צעצועים אלקטרוניים שונים. במהלך הדרך הם הזכירו כמה מההשראות שלהם, רשימה שכוללת בין היתר את טוק טוק, סופט מאשין, ג'ון קולטריין, אפקס טווין, סטראולאב, סקוורפושר וטורטויז. 
 
בדצמבר, רגע לפני הכריסטמס וסוף השנה האזרחית, תגיע השמינייה לנגן לראשונה בישראל עם רפרטואר עשיר, לפחות 15 כלים על הבמה של הבארבי, ואלבום חדש באופק הקרוב. 
 
על ההפקה אמונים "מונוקרייב" - משרד בוטיק להפקות, יחסי ציבור ותוכן בעולם התרבות והאמנות, האחראיים גם על ייבוא המופעים של חוזה גונזלס,Ibeyi ,זירו 7, מאדהאני, אוקרביל ריבר ועוד.
 
כרטיסים ראשונים ב-159₪ בלבד!
לאחר מכן: 179₪ / בקופה: 199₪ 
 
שימו לב לשעות: 
פתיחת הדלתות: 20:30 / תחילת המופע: 22:00 (בדיוק)
 בארבי
03-5188123
דרך קיבוץ גלויות 52 תל אביב
לקריאת תקנון בארבי
הצהרת נגישות מועדון בארבי
להסרה מרשימת תפוצה לחץ כאן
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי