אירועים היסטוריים

מייקל צ'פמן

עם האלבום החדש מופע בישראל אורחים-אהוד בנאי וריילי ווקר

שבת
01/06/2019 פתיחת דלתות: 20:30
מחיר: 175 ש"ח

מייקל צ'פמן  בבארבי יום שבת 01/06/2019 20:30
מופע ישיבה
 
מייקל צ'פמן  בבארבי יום שבת 01/06/2019 20:30
 


The “Godfather of Cosmic Americana” Michael Chapman is back!
 
 מייקל צ'פמן
אורחים מיוחדים
 אהוד בנאי וריילי ווקר
 
לרגל צאת אלבומו החדש True North  
מופע יחיד ומיוחד בישראל!
מופע ישיבה
 
כבר מספר שנים שמייקל צ'פמן, אביר הפולק האנגלי ואחד הגיטריסטים המרגשים והמשפיעים בדורו, מגיע לישראל. לכבוד אלבומו החדש TRUE NORTH, צ'פמן חוזר לישראל למופע מיוחד בו יארח שני יוצרים איתם ישזור סיפור בין דורי על במה אחת.
 
האחד - אהוד בנאי אותו כולם מכירים. טרובדור אייקוני של הפולק רוק הישראלי. חברו ליצירה ובהוויה באלבום משותף ובמספר הופעות בישראל ואנגליה. 
השני – ריילי ווקר (USA), הצעיר בחבורה. יתארח וינגן סט סולו מיוחד לערב זה. יוצר, גיטריסט ומבצע אדיר שמתכתב עם ענקים כמו ון-מוריסון, טים באקלי, ג'ון מרטין, מייקל צ'פמן וברט ג'אנש - משלב את המוסיקה הנפלאה של אלה שבאו לפניו למשהו חדש ומיוחד משלו. "ריילי ווקר הוא אוצר שניתן לחזות בו בזמן אמת"
Pop Matters מייקל צ'פמן הוא מגדולי המוזיקאים והנגנים האקוסטיים שהנפיקה בריטניה בשנות השבעים ומהווה השפעה עמוקה על דורות של מוזיקאים, ביניהם: דיוויד בואי, סוניק יות', ג'ואנה ניוסום, ביל קלהאן, סופרגראס ורבים וטובים. בפברואר 2019 יצא לאור אלבומו החדש  - הצפון האמיתי - יצירת ההמשך המופלאה של מייקל צ'פמן לאלבום 50 משנת 2017.
 
הצפון האמתי של מייקל צ'פמן מוצא את הגיטריסט, הזמר והכותב הייחודי כל-כך בנקודה עמוקה וכנה אפילו יותר ממה שהורגלנו לו. רצף של שירים נוגעים וסדוקים, אינטימיים יותר, נוגעים יותר ואווירתיים יותר בהפקה. שירים שמצליחים להיות מרשימים ומלנכוליים בה-במידה. בניגוד ל-50 שהיה האלבום 'האמריקאי' של צ'פמן, האלבום הנוכחי הוקלט במערב וויילס משקף מבט חוקר ומעמיק של מסע – מהבית אל החוץ, מהבהאמס אל טקסס והלאה אל מקורות ילדותו של צ'פמן. רדוף בחזיונות וזיכרונות ונוגע בהתמודדות עם המוות.
 
על אהוד בנאי, מהאייקונים הגדולים של הרוק והפולק העברי, נדמה שאין צורך להרחיב. מאז פריצתו המסחרית ב-1987 , בנאי משרטט בפריטותיו את הישראליות העכשווית. שואב השראות ממרכיביו הרבים של כור ההיתוך המקומי, ומכיל בשיריו את התקווה לאתוס מקומי חדש ופלורליסטי. 
בשנת 2013 נוצר החיבור הראשוני עם מייקל ומאז הופיעו ברחבי הארץ במופע משותף ואף הקליטו אלבום יחד בשם EB=MC² החיבור בין השניים הפך עמוק ומשמעותי עבור שני היוצרים. ב"אש קטנה", אלבום שאהוד בנאי הקליט  באולפן גלילי בגיטרה אחת בלבד, כתב אהוד שיר שנקרא "מייקל צ'פמן היה כאן". שנתיים אחרי שהאלבום הזה ראה אור, מוציא בנאי אלבום,  שמבהיר את המשמעות של "מייקל צ'פמן היה כאן". "אש קטנה" (2015), נעשה "בזכותו ובהשראתו" של צ'פמן, העיד בנאי. צ'פמן מצידו שילב את השיר באלבומו Fish, שיצא ב-2015. הוא קרא לו "אהוד".
"המפגש שנוצר מחבר  את השדות הירוקים של צפון אנגליה עם מטעי עצי הזית של הגליל, עדות חיה לכך שהמוסיקה היא שפה בינלאומית, חוצה גבולות ופותחת אופקים חדשים", כך מתאר  אהוד בנאי את התוצאה. ריילי ווקר, ממשיכי דורו של צ'פמן איתו חלק במות ברחבי אירופה. אחד האמנים המדוברים והמרתקים בדור החדש של האינדי-האמריקאי. עם אלבומי אולפן המתכתבים עם פולק, פסיכדליה, פרי-ג'אז, בלוז ורוק מתקדם, שהביקורות נופלות לרגליהם, עם הופעות מסביב לעולם ובבמות הגדולות ביותר ועם מעריצים חדשים כמו רוברט פלאנט, ברנארד באטלר (סווייד) ואגדת הפולק דני תומפסון (איתו הוא גם יצא לסיבוב הופעות משותף בבריטניה) – ריילי ווקר מקבע את מעמדו כאמן משפיע ומרתק.
"בניגוד לאבותיו הרוחניים שפעמים רבות התגלו רק בדיעבד, ריילי ווקר הוא אוצר שניתן לחזות בו בזמן אמת"
המגזין Pop Matters עם ציון 9 מתוך 10
 
בהופעה הקרובה במפגש בין דורי זה יארח מייקל צ'פמן על במת הבארבי את חבריו ליצירה. ויבצעו שירים מהרפרטואר האישי של כל אחד, המשותף, החדש ומ-50 שנות יצירתו של מייקל צ'פמן.
 
מחיר 175 ש"ח 
מחיר ישיבה על בסיס מקום פנוי בארבי
03-5188123
דרך קיבוץ גלויות 52 תל אביב
לקריאת תקנון בארבי
הצהרת נגישות מועדון בארבי
להסרה מרשימת תפוצה לחץ כאן
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי