אירועים היסטוריים

OZRIC TENTACLES

הגיעו לישראל להופעה אחת בלבד!

שישי
08/10/2010 פתיחת דלתות: 22:00
מחיר: 160 ש"ח

OZRIC TENTACLES  בבארבי יום שישי 08/10/2010 22:00
מופע עמידה
 
OZRIC TENTACLES  בבארבי יום שישי 08/10/2010 22:00
 


 Ozric Tentacles   

הגיעו לישראל להופעה אחת בלבד!
 
אוקטובר 2010 

 

כפי שקשה לתרגם את שמם לעברית (זרועות תמנון מארץ עוץ), כך קשה גם לקטלג את ההרכב הקופצני והשמח הזה תחת סגנון מוסיקלי אחד ויחיד. שילוב מודרני ומוצלח בין ספייס-רוק (Space Rock), מוסיקה אתנית וג'אז קליל. אוזריקס, כפי שהם מכונים על ידי מעריציהם הרבים באנגליה ומחוצה לה, מערבבים בין הפרוגרסיב וסגנונות משיקים ליצירת קוקטייל מקפיץ אך מעניין מבחינה מוסיקלית. ההרכב קם ב-1983 בלונדון, מופיע עד היום בכל פסטיבל אפשרי באירופה, ושומר על צליל מעודכן בהשראת זירת הטראנס-טכנו.
 
אוזריק מנגנים מוסיקה אינסטרומנטלית, ללא מילים. הבסיס הרעיוני שלהם הוא די קבוע ועליו הם מאלתרים.
לכאורה היה אפשר לחשוב שהם ממשפחת הדינוזאורים של הרוק המתקדם, אבל בעצם אין להם יומרה אינטלקטואלית, הם משוחררים הרבה יותר, ושומרים על גישה של פשטות. אוזריק מנגנים בהופעות קטעים חזקים, אנרגטיים, שמזכירים קצת את ג’תרו טול, או בעצם את שם טוב לוי על LSD, וממשיכים לרצף של אמביינט פסיכדלי אנרגטי ומגובה בגיטרות. את המוסיקה של האוזריקים אפשר לתאר כ''טראנס אורגני''. ההשפעות מגיעות מארבע כנפות תבל וממאות שנים של מוסיקה. צלילי אלף לילה ולילה מתערבבים במצעד האהבה של ברלין, פולחנים עתיקים וחדשים, רגאיי-דאב ג'מייקני והילולת רוק מטורפת בקרחת יער אירופי. אד וין, האוזריק המקורי האחרון שנותר, הקים את הלהקה עם אחיו אי שם בתחילת שנות ה-80, תחת השפעת הרוק המתקדם והפסיכדליה של שנות ה-70.  
אד וין (גיטרה חשמלית וקלידים) שהוא מנהיגה הרוחני של הלהקה, היוצר המרכזי ובעצם האוזריק בה' הידיעה, ברנדי וין (בס, קלידים וניהול הפקה), אישה קסומה, לבבית ומלאה באהבה שכבשה את לבבות הישראלים והפגינה עוצמה נשית ראויה להערצה. בביקורו האחרון שנשאל מהיכן הוא מקבל את ההשראה לעשות מוזיקה כבר כמעט 30 שנה הוא אמר " אני חולם את המלודיות בלילה ובבוקר נכנס לאולפן בבית ומתחיל לכתוב אותם, לא רוצה להשוות אבל סלבדור דאלי חלם את היצירות שלו וצייר ופיסל אותן, עקרון היצירה בחלומות שלנו הוא פחות או יותר על אותו עקרון עם מכנה משותף עיקרי – אומנות..." זוהי ההגעה הרביעית במספר של האוזריקס,  ב 2006 התקיימו  2 הופעות מלאות בבארבי תל אביב.בארבי
03-5188123
דרך קיבוץ גלויות 52 תל אביב
לקריאת תקנון בארבי
הצהרת נגישות מועדון בארבי
להסרה מרשימת תפוצה לחץ כאן
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי