אירועים היסטוריים

Ezra Furman

סנסציית האינדי מגיע לראשונה לישראל

שלישי
21/06/2016 פתיחת דלתות: 20:30
מחיר: 125 ש"ח

Ezra Furman בבארבי יום שלישי 21/06/2016 20:30
מופע עמידה
 
Ezra Furman בבארבי יום שלישי 21/06/2016 20:30
 


 Ezra Furman

סנסציית האינדי מגיע לראשונה לישראל 
 
עזרא פורמן הוא אדם של שילובים לא שגרתיים: הוא יהודי מאמין, שומר מצוות וחובש כיפה, וקוויר שמתלבש כאשה על הבמה ובחיי היום יום. המוזיקה שלו משלבת בין מלודיות שמחות ורקידות של דיסקו נוצץ לבין רוק ניינטיז מרדני, על רקע מילים מלנכוליות על חוסר שייכות והתאמה בעולם.  בשנה האחרונה פרץ פורמן לאחר שנים של פעילות עניפה בסצינת האינדי, כאמן סולו וכסולן ההרכב The Harpoons. בשנת 2015 יצא פורמן לדרך חדשה עם ההרכב The Boyfriends, איתם הוציא את אלבום הפריצה Perpetual Motion People. האלבום יצא ביולי 2015 וזכה לביקורות מהללות. ב-NME כינו את פורמן:  "החלילן מהמלין של המנודים וחסרי המנוחה ברחבי העולם. האלבום Perpetual Motion People מפתיע ללא הפסקה ומלא בעונג מלודי ללא פשרות". האלבום זיכה את פורמן באהבתם של מבקרים ובלוגרים משפיעים, וביסס את עצמו כאחד הקולות המסקרנים של עולם האינדי.
 
דרכו של פורמן אל הרוקנרול לא הייתה מובנת מאליה, ואחד מהקונפליקטים הגדולים עבורו הוא השילוב בין אורח חיי הרוקסטאר לבין היותו יהודי מאמין. פורמן הוא בן לאם קתולית שהתגיירה, והחליטה על חיים דתיים במטרה להיות "יהודיה טובה" ככל הניתן. כתוצאה מכך שמרה המשפחה מצוות והעניקה לפורמן חינוך דתי. עד היום פורמן שומר שבת ואינו מופיע בימי שישי. הדת מעסיקה את פורמן באופן אינטנסיבי, והוא מושפע מהגות יהודית ומדברי רבנים, אותם הוא מצטט בעטיפות האלבומים שלו.  בנוסף לחיי הדת, פורמן הצעיר העריץ את לו ריד, מארק בולן (T Rex) ודייויד בואי. אמני הגלאם של שנות השבעים שילבו חלוציות מוזיקלית עם חדשנות מגדרית, ונהגו להופיע מאופרים ולבושים בבגדי נשים. בשנים האחרונות החל פורמן ללבוש בגדי נשים ולהתאפר בחיי היום יום, ולא רק על הבמה. לא מדובר בגימיק או תעלול יח"צ: עבור פורמן היכולת להתלבש בבגדים שמיועדים במקור לנשים הינה החופש האולטימטיבי, והאפשרות שלו להשתחרר מהחזות האסתטית המאצ'ואיסטית שנכפית עליו על ידי החברה. "כשכולם מצפים ממך להתלבש בצורה מסוימת שלא מרגישה לך כמו עצמך, זה כאילו אתה כל הזמן מתחבא: וקשה מאד לתחזק חיים שמבוססים על הסתרה" כתב פורמן. ההמנונים האאוטסיידרים של פורמן והלהקה ספוגים באנרגיה מתפרצת וחסרת גבולות שמתרגמת בצורה נפלאה אל הבמה. פורמן והלהקה מגיעים לתל אביב בשיאם, לאחר מסע הופעות בינלאומי מצליח שהוכתר על ידי הגארדיאן כ"הופעה הטובה ביותר שאתם יכולים לראות כרגע". ההופעות שלו הפכו לסולד אאוט תוך כמה שעות ברחבי העולם, והלהקה שלו הושוותה בביקורות ל E Street Band של ברוס ספרינגסטין בזכות המופע האנרגטי ומלא ההפתעות שלה. 
 
מחיר כרטיס: 125/140 ש"ח
 
על הפקת המופע אחראית חברת Yellow Brick [קבוצת 2B Vibes], שאחראית על הבאתם אמנים כמו Son Lux, All Them Witches, Timbre Timbre  ואת ההופעה הקרובה והמצופה של  Die Antwoord.
 בארבי
03-5188123
דרך קיבוץ גלויות 52 תל אביב
לקריאת תקנון בארבי
הצהרת נגישות מועדון בארבי
להסרה מרשימת תפוצה לחץ כאן
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי