אירועים היסטוריים

PERFUME GENIUS

אמן האינדי-קוויר פופ האמריקאי מגיע לראשונה לתל אביב

שלישי
23/06/2015 פתיחת דלתות: 20:30
מחיר: 162 ש"ח

PERFUME GENIUS בבארבי יום שלישי 23/06/2015 20:30
מופע עמידה
 
PERFUME GENIUS בבארבי יום שלישי 23/06/2015 20:30
 


PERFUME GENIUS

אמן האינדי-קוויר פופ האמריקאי, שמגדיר מחדש את מערכת היחסים האדוקה בין גאווה למוזיקה, מגיע לראשונה לתל אביב עם אלבומו החדש "Too Bright

 "אינך מכיר את מלכתך?" שואל פרפיום ג'ינייס בפתח הסינגל הראשון מתוך אלבומו החדש, ספק בציניות, ודאי כשאלה רטורית, תוך שמפרק את הפרסונה הנוצצת והריחנית של עצמו לחתיכות (ובקליפ - גם את הטלויזיה הורודה שלו).הוא מתריס נגד סטריאוטיפים הומואיים ומבקש לתבוע מחדש את כוחו, בסיטואציות שנטו לדכא או לנכר אותו. "אני מסרב להיות פמוט מהלך..שנועד להחמיא לציצים שלכן ולהעשיר את חייכם", העיר פעם מייקל הדראס בן ה-33, שחי ופועל בסיאטל. "משהו בי מפחיד אנשים, בעיקר גברים מאצ'ואיסטיים. רק לאחרונה התחלתי להכיר בדבר המוזר הזה ככוח." באחד עשר הטראקים האחרונים ששיחרר, אלבומו השלישי Too Bright, הוא משכלל את השפה המוזיקלית שלו באופן משמעותי ומרחיב את הלקסיקון שלו בדימויים מטרידים.
אם אלבומיו הראשונים אופיינו בבלדות פסנתר ועבודת לו-פיי אינטימית, וגררו השוואות אל אנטוני והג'ונסונז וסופיאן סטיבנס - שיתוף הפעולה עם המפיק אדריאן אוטלי (פורטיסהד) ואוסף הצעצועים של האחרון, שינו את כללי המשחק. בעבודת הפקה אמיצה, האלבום מגיע אל גבהים מגוונים, שלא דומים לשום דבר שראינו מהאמן לפני כן. אם זה הפזמון הקקפוני ב-Queen, מקצב הדו-וופ של Fool
או My Body, שנשמע כמו טייק פסיכוטי על ננסי סינטרה.

"ידעתי מה מצפים ממני. שירי מיד-טמפו מושלמים נוסח אדל, כשכל אקורד ומילה יושבים במקום כמו משוואה מתמטית. ניסיתי לכתוב את זה בהתחלה, אבל זה הוציא אותי מדעתי...הסתכלתי על פיג'יי הארווי, כמה עוצמתית וגולמית היא יכולה להיות. מה הגרסא שלי לזה?" אם כן, בלתי מפתיע שג'ון פאריש, מהמוזיקאים המעורבים ביותר ביצירתה של הארווי, מתופף בכמה טראקים באלבום האחרון. התנ"ך של בלוגי המוזיקה, פיצ'פורק, תומך באופן עקבי ביצירה של הדראס, ומערכת היחסים שלהם הגיעה לשיאה אחרי הריליס האחרון, כש-Too Bright זוכה לציון 8.5 וכניסה אל מועדון ה-Best New Albums של הפורטל. כמו כן, הוזמן להצטרף אל Belle & Sebastian  לכמה מההופעות שמקדמות את אלבומם החדש.

בעבר היה מעורב בעימות פומבי עם יוטיוב, שהסירו מהאתר פרומו לאלבומו השני, Put Your Back N 2 It. הקליפ הקצר, שבסך הכל מציג את האמן מחובק בעירום חלקי עם כוכב הפורנו הגאה ארפד מיקלוס, ודאי לא היה מעורר דיון כלשהו בגרסא סטרייטית. מייקל סטייפ, סולן אר.אי.אם ואוהד מושבע של פרפיום ג'ינייס, כינה את אתר התוכן "בושה" והביע תדהמה שכך נוהג מוסד שנולד במאה ה-21.

על הגעתו של פרפיום ג'יניוס לתל אביב אמונה חברת נרנג'ה, המפיקה גם את הופעותיהם של טווין שאדו, אריאל פינק ומק דהמרקו בישראל.

מחיר - 162 ש"ח במוקדמות
בארבי
03-5188123
דרך קיבוץ גלויות 52 תל אביב
לקריאת תקנון בארבי
הצהרת נגישות מועדון בארבי
להסרה מרשימת תפוצה לחץ כאן
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי