30 שנה לאלבום "אהוד בנאי והפליטים" בבארבי יום רביעי 29/11/2017 20:30

30 שנה לאלבום "אהוד בנאי והפליטים"

אהוד בנאי והלהקה מציינים 30 שנה לאלבום בשתי הופעות חד פעמיות! אורח- נצ'י נצ'

רביעי
29/11/2017 פתיחת דלתות: 20:30
המופע יחל שעה עד שעה וחצי מפתיחת הדלתות

מחיר: 145 ש"ח
30 שנה לאלבום "אהוד בנאי והפליטים" בבארבי יום רביעי 29/11/2017 20:30
מופע עמידה
הרישום לאתר יעשה בעת הרכישה

 

 אהוד בנאי והלהקה

מציינים בשתי הופעות חד פעמיות
30 שנה לאלבום המיתולוגי -"אהוד בנאי והפליטים"
 
29/11/17 אורח- נצ'י נצ'
 
30/11/17 אורחת- לונא אבו נסאר
 
וגם...מהדורת ויניל כפולה ומיוחדת לתקליט המקורי + תקליט בונוס: הופעה חיה מ-1988

בשלהי קיץ 1987 פרץ לעולם האלבום "אהוד בנאי והפליטים", ופרץ דרך חדשה ולא סלולה במרחב המוסיקלי הישראלי. אלבום בכורה שלא נשמע כמו שום דבר אחר שקדם לו. הוא הציג שילוב של מערב ומזרח, גיטרות חשמליות של "גל חדש" שמנסרות את האוויר בשילוב שירה טרובדורית מלאת כנות וחום. האלבום חשף את יכולתו הוירטואוזית של בנאי כמספר סיפורים. בנאי אינו רואה בעצמו "זמר מחאה" אלא כפי שהוא עצמו מגדיר זאת: "זמר שכותב על כל מיני היבטים שיש בחיים". כל שיר משירי האלבום הוא סיפור אישי של מישהו. מהפועל השחור, דרך הנמלט מגורלו אל עיר המקלט, הפועל הערבי, המוסיקאי שנטל את חייו, האבוד והתלוש במציאות המשתנה, ועד לפועל הבמה, האחרון ש"סוגר את האור". בנאי מציג תמונות מחיי היומיום של אנשים בחברה הישראלית, ובתוך כך מאיר עליה ועלינו בפנס חודר.

אלבום הבכורה הציג את אהוד בנאי, מוסיקאי שעבר תקופה ארוכה של חיפוש , התלבטויות וניסיונות עד שהגיע להגשמת חלום, האלבום הראשון עם להקת "הפליטים" – ז'אן ז'אק גולדברג (תופים), שעלה לארץ מבלגיה, נדד בין מסגרות שונות, ניגן עם טובי האמנים, וחי לסירוגין בישראל ובצרפת, עד שנפטר מסרטן ב-2006; גיל סמטנה (בס), שנע בין הרוק לקלאסי, ניגן והפיק לאמנים רבים ומנגן עם בנאי עד היום, נעם זייד הלוי (כלי הקשה), שנע בין תל אביב לראש פינה ומחזק הצד "הגלילי" ביצירה, ויוסי אלפנט (גיטרות והפקה מוסיקלית). אלפנט, העזר כנגדו של בנאי, שעיצב במידה רבה את הצליל המיוחד של הפליטים, מוסיקאי מחונן שנסק וזהר תקופה קצרה עד למותו ממום בלב בגיל 32. יחד התחברו לחבורת מוסיקאים שהיו "סוג של פליטים בתוך ההוויה הישראלית", כהגדרת בנאי. יחד הם יצרו יצירה מוסיקלית ייחודית שנבעה מהמבט החודר והנוקב ממקומם ה"אחר", על אותה הוויה. "ובחלומי אני חוזר שוב ושוב לאותה הופעה של הפליטים במועדון צוותא בסוף שנות ה-80, ערב פורים, אנחנו מחלקים וודקה ועראק לקהל, ויש שמחה גדולה באוויר והבטחה לימים גדולים שעוד מחכים לנו, למרות שהאולם לא ממש מלא, אולי 100 איש בקהל. ובחלומי, אני חוזר שוב ושוב אל ההופעה הזאת, ויוסי אלפנט וז'אן ז'אק גולדברג חיים בתוכי ואיתי בכל מקום ובכל זמן, בכל הופעה, כל פעם מחדש". (אהוד בנאי)
 
בהופעות יבוצעו כל שירי האלבום המקורי לצד שירי התקופה כמו -"א יידישע רסטהמאן", "קסם גלילי" ועוד, שבוצעו בהופעה החיה ב-1988 המצורפת לתקליט.
 
ציור העטיפה: איתן פימנטל"לפנינו האלבום הראשון בדברי ימי הרוק העברי, שאפשר להגיד עליו שזהו אכן, סוף סוף, רוקנרול עברי, ישראלי, יהודי, אבן דרך לעתיד לבוא". (יעקב גלעד, עיתון חדשות 1987).

"האלבום נחשב לאחד האלבומים הטובים, החשובים והמשפיעים ביותר ברוק הישראלי. הוא הגיע למקום הרביעי ברשימת 100 האלבומים הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים  " (ידיעות אחרונות 2005)

עם אהוד בנאי על הבמה:
גיל סמטנה – בס והפקה מוסיקלית
ערן פורת – תופים
נושי פז – גיטרות
אלעד כהן בונן - כלי הקשה וסאמפלר
מאיה בלזיצמן – שירה וצ'לו
אורי קצנשטיין - תנועה
 
מחיר כרטיס -   145 ₪ במוקדמת / 160 ₪ בקופה.
מחיר כרטיס + תקליט וייניל- 255 ש"ח  
 בכדי לבצע הרשמה באתר יש צורך בהרשמה כדי להפוך למשתמש רשום וזאת בכדי להגן על פרטי הלקוח ואמצעי התשלום שברשותו.
אם אינך משתמש רשום תהליך ההרשמה יערך בעת הרכישה!
בארבי
03-5188123
דרך קיבוץ גלויות 52 תל אביב
לקריאת תקנון בארבי
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי