דודו טסה והכוויתים בבארבי יום שישי 07/06/2019 20:30


דודו טסה והכוויתים

El Hajar מופע עם האלבום השלישי בעיבודים ייחודיים

שישי
07/06/2019 פתיחת דלתות: 20:30
המופע יחל שעה עד שעה וחצי מפתיחת הדלתות

מחיר: 135 ש"ח
דודו טסה והכוויתים בבארבי יום שישי 07/06/2019 20:30
מופע עמידה
הרישום לאתר יעשה בעת הרכישה לרכישה

 

 דודו טסה והכוויתים

El Hajar
 
אלבום שלישי חדש
Sounds like Rachid Taha plugs in with Chaabi music on Led Zeppelin's amplifier -  Les Inrockuptibles
 
השקת האלבום "דודו טסה והכוויתים" ב-2011 היתה אירוע מכונן בתרבות הישראלית ובקריירה של דודו טסה. יצירה חדשה ומרתקת המבוססת על המוזיקה של האחים סאלח ודאוד אל כוויתי, סבו ואחי סבו של דודו שהיו מגדולי המוזיקאים בעירק ובעולם הערבי כולו.  האלבום הציג עיבודים עכשוויים של דודו טסה ושותפו המוזיקלי ניר מימון, לשיריהם של האחים אל כוויתי שנחשבים מייסדי המוזיקה העיראקית המודרנית. האלבום פורץ הדרך זכה לשבחים וביקורות נלהבות בינהן פרס אקו"ם היוקרתי בו זכו טסה ומימון זכו על הפקת האלבום בשנת 2011 וממשיך לייצר התפעלות בארץ וברחבי העולם עד היום. ההקלטה של האלבום הראשון תועדה במסגרת "עיראק'נרול" (2011), סרט דוקומנטרי שמספר את הסיפור של דודו טסה והכוויתים והוקרן בפסטיבלים ברחבי העולם. הפרויקט קיבל שבחים רבים בין השאר גם במדינות המקור של המוסיקה, עיראק וכווית. 
 
דודו טסה חקר את שורשיו וגילה סיפור מוסיקלי מדהים. טסה הוא נכדו של המוזיקאי הכוייתי דאוד אל כוויתי ששיתוף הפעולה המוסיקלי שלו עם אחיו, סלאח בתור האחים אל כוויתי התפרסם בעולם הערבי בין 1930 – 1950. האחים אל-כוייתי היו בין המלחינים והמוסיקאים המפורסמים ביותר בבגדאד במהלך החצי הראשון של המאה העשרים ונחשבו ליוצרים חדשניים של מוסיקה עיראקית שהקימו את תזמורת רשות השידור של בגדאד. הם נמנו בין המוסיקאים האהובים על המלך באותה התקופה עבדו עם עבד אל וואהב ועם אום כולתום והופיעו בארמונות ואצטדיונים. השירים שלהם נותרו פופולריים בעולם הערבי עד עצם היום הזה. המוסיקה שלהם נאסרה בעיראק ע"י סדאם חוסיין כשהוא גילה שהמוסיקאים אינם ערבים, אלא ממוצא יהודי. בשנת 1950 האחים אל-כוויתי היגרו לישראל ואורח חייהם הפך לצנוע יותר, הם מכרו כלי בית בשוק בשעות היום וניגנו בעיקר באופן פרטי ולעיתים בחתונות. טסה, שלא הכיר את סבו, האזין למאות שירים של האחים אל-כוויתי על תקליטים וקלטות ישנות של אמא שלו והתחיל לבחור קטעים שהוא הרגיש שיוכל להפוך למודרנים ולשלב עם הסגנון המוסיקלי שלו. הפרויקט הוביל לשני האלבומים הראשונים: "דודו טסה והכוויתים" (2011) ואלה שוויטי (2015). 
 
El Hajar הוא האלבום השלישי בסדרה של דודו טסה והכוויתים ומציג עיבודים ייחודיים שעושים חסד לפרק חשוב בהיסטוריה של המוסיקה הערבית.
האלבומים הופקו ע"י טסה והשותף המוסיקלי שלו, ניר מיימון ומצדיעים למסורת של האל-כוויתים, מפיחים חיים בשירים שלהם ומשלבים מוזיקה עיראקית- מזרח תיכונית לצד מוזיקת רוק באופן ייחודי.  השירים הוקלטו בשפה העיראקית אותה טסה למד במיוחד עבור הפרויקט.  באלבומים מתארחים זמרים ומבצעים יהודים וערבים מישראל ומעיראק בינהם איסמעיל פאדל, נינט, ברי סחרוף, יהודית רביץ, ריף כהן יאיר דלאל ואחרים, כשכולם שרים בעירקית את המילים המקוריות. האלבומים הצליחו לשמור על הקסם המקורי של השירים ובמקביל להעניק להם פרשנות עדכנית, כזו שממיסה את גבולות הזמן והמקום וצובעת אותם בצבעים רעננים.
 
דודו טסה והכוויתים הופיעו כמופע החימום של להקת RADIOHEAD במהלך סיבוב ההופעות שלהם בארה"ב ב-2017, הם פתחו את פסטיבלCoachella  היוקרתי בקליפורניה והופיעו בבניין האו"ם בניו יורק בWOMEX 2016, בפסטיבל Sziget בהונגריה ב-2016, בפסטיבל Ostrava ב-2017 בתערוכת Babelmed בצרפת, SXSW ועוד. האלבום השלישי של דודו טסה והכוויתים, El Hajar, מספק טעימה מרתקת אל ההיסטוריה והצצה מעוררת השראה אל עבר העתיד. 
 
 מחיר -  135 ש"ח בכדי לבצע הרשמה באתר יש צורך בהרשמה כדי להפוך למשתמש רשום וזאת בכדי להגן על פרטי הלקוח ואמצעי התשלום שברשותו.
אם אינך משתמש רשום תהליך ההרשמה יערך בעת הרכישה!
בארבי
03-5188123
דרך קיבוץ גלויות 52 תל אביב
לקריאת תקנון בארבי
להסרה מרשימת תפוצה לחץ כאן
Copyright © EGTicket - EventGo Ltd
בארבי